Naprawa i nabijanie gaśnic

Naprawa i nabijanie gaśnic Piotrków Trybunalski Łódź
Naprawa i nabijanie gaśnic Piotrków Trybunalski Łódź

Należy sobie zdawać sprawę z tego, że naprawa i nabijanie gaśnic nie jest tożsama z legalizacją gaśnic. Przeglądy wszystkich gaśnic należy przeprowadzać co najmniej raz na 12 miesięcy, natomiast remont gaśnic należy wykonywać co 5 lat. Legalizacja to jedynie przegląd, natomiast remont, jak sama nazwa sugeruje, polega na usunięciu ewentualnych usterek. Nasza firma wykonuje zarówno legalizację, nabijanie jak i remonty gaśnic na obszarze obejmującym Piotrków Trybunalski, Łódź, Warszawę i ich okolice.

Kiedy należy przeprowadzać remont gaśnic?

Przepisy określające zasady użytkowania, przechowywania, legalizacji i napraw sprzętu gaśniczego, w tym napraw gaśnic określone są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 roku. Przepis mówią, że remontu gaśnic dokonywać należy nie rzadziej niż co 5 lat oraz wtedy, gdy ulegną uszkodzeniu i po każdorazowym ich użyciu.

Na czym powinna polegać naprawa gaśnic?

Prowadząc remonty gaśnic postępujemy zawsze w zgodzie z wszelkimi obowiązującymi przepisami. Remont gaśnicy polega na:

  • demontażu, czyszczeniu, wymianie środka gaśniczego i ponownym montażu,
  • zastąpieniu wszystkich uszkodzonych elementów częściami nowymi, sprawnymi i posiadającymi autoryzację producenta i jednocześnie takimi samymi, jakie były opisane w świadectwie dopuszczenia wydanym przez CNBOP,
  • badaniu wytrzymałościowym zbiornika w gaśnicach śniegowych co 10 lat.